Choď na obsah Choď na menu
 


Kým pred rokom naše 3-mesačné šteňa nechápalo, že načo sa vlastne chodí von, keď cikať a kakať sa dá aj v teple domova, teraz si sniežik užíva. Skáče cez kopy snehu, ocikáva snehuliakov a loví snehové vločky.

Aj dnes sme sa vybrali na náš (už tradičný nedeľný) 2 hodinový výlet do blízkeho lesa. Nasnežilo dosť na to, aby som si trúfla pustiť Denzela na voľno (nehrozilo jeho zdrhnutie za nejakou stopou - výška snehovej pokrývky dosahovala po psie brucho, takže efektivita behu bola veľmi nízka). Cestou sme stretli 3 snehuliakov a Denzelo ako veľký šéfo každého ocikal (hoci tak mesiac dozadu sme sa skoro zbláznili od strachu, keď nám panička pri večernom venčení chcela ukázať snehuliaka vysokého tak 2 metre).

Na vodítko som dala Denzela iba dvakrát - oba razy nás míňal bežkár ťahaný 2 veľkými psami. Už zdiaľky som videla, že ťažné popruhy má pán založené okolo pása a je tak vydaný napospas svojim živým motorom. Hotový musher... Pri predstave, ako by to asi dopadlo s bežkami, či bežkárom v prípade, že by sa jeho ťažné psy rozbehli cez kríky a stromy za Denzelom, som radšej vzala Denzela do náručia a vzdialila sa pár metrov od cesty. Samozrejme, Denzel v náručí tak získal dostatok odvahy na vrčanie a štekanie po votrelcoch, čo idú po JEHO ceste. Aj u ťažných psov bolo cítiť zaváhanie, či by Denzel nebol zábavnejšou hračkou ako nejaký pokrikujúci pán v závese. Nie, nebol. Psy pokračovali v príprave na nejaký aljašský závod a Denzel sa vrátil k svojmu ňuchaniu na bežkárskej stope.

Domov sme prišli oslepení bielosťou snehu, mierne unavení a spokojní z prežitej chvíle dňa. V detstve som sa vždy sneženiu tešila. Najmä večer som fascinovane sledovala, ako sa poletujúce vločky trbliecu a trepocú vo svetle pouličných lámp. Aj teraz sa teším. Je to upokojujúce, chladivé, čisté. Nadovšetko milujem prechádzku po čerstvo napadanom snehu, keď to vrždí pod nohami a sem tam mi padne vločka za krk. Ale o tom sa nedá s nikým rozprávať... ako dospelí si všímame iba to, že bude problém s cestovaním, s odhrabávaním, s člapkanicou - ak sa to roztopí alebo poľadovicou - ak to primrzne. No skrátka samý problém.

Koľko snehuliakov ste dnes stretli vy? Alebo ste videli iba samé problémy?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

.. aj na východe nasnežilo

(Rustyovci, 23. 2. 2009 17:05)

Ahoj Denzel a panička,

tiež má Rusty taký krásny červený obojok, a k nemu samozrejme do súpravy aj vodítko, ale čo ma to stále prehovárania, že veď aj pes -chlap môže mať takú farbu a nevyzerá ako baba.

Zasnežené fotky sú krásne, Denzel sa na tom snehu stráca..

príspevok som čítala manželovi nahlas so zatajeným dychom a na chvíľu sme sa preniesli do bezstarostného detsva.. ďakujem :)