Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Kým pred rokom naše 3-mesačné šteňa nechápalo, že načo sa vlastne chodí von, keď cikať a kakať sa dá aj v teple domova, teraz si sniežik užíva. Skáče cez kopy snehu, ocikáva snehuliakov a loví snehové vločky.

Aj dnes sme sa vybrali na náš (už tradičný nedeľný) 2 hodinový výlet do blízkeho lesa. Nasnežilo dosť na to, aby som si trúfla pustiť Denzela na voľno (nehrozilo jeho zdrhnutie za nejakou stopou - výška snehovej pokrývky dosahovala po psie brucho, takže efektivita behu bola veľmi nízka). Cestou sme stretli 3 snehuliakov a Denzelo ako veľký šéfo každého ocikal (hoci tak mesiac dozadu sme sa skoro zbláznili od strachu, keď nám panička pri večernom venčení chcela ukázať snehuliaka vysokého tak 2 metre).

Na vodítko som dala Denzela iba dvakrát - oba razy nás míňal bežkár ťahaný 2 veľkými psami. Už zdiaľky som videla, že ťažné popruhy má pán založené okolo pása a je tak vydaný napospas svojim živým motorom. Hotový musher... Pri predstave, ako by to asi dopadlo s bežkami, či bežkárom v prípade, že by sa jeho ťažné psy rozbehli cez kríky a stromy za Denzelom, som radšej vzala Denzela do náručia a vzdialila sa pár metrov od cesty. Samozrejme, Denzel v náručí tak získal dostatok odvahy na vrčanie a štekanie po votrelcoch, čo idú po JEHO ceste. Aj u ťažných psov bolo cítiť zaváhanie, či by Denzel nebol zábavnejšou hračkou ako nejaký pokrikujúci pán v závese. Nie, nebol. Psy pokračovali v príprave na nejaký aljašský závod a Denzel sa vrátil k svojmu ňuchaniu na bežkárskej stope.

Domov sme prišli oslepení bielosťou snehu, mierne unavení a spokojní z prežitej chvíle dňa. V detstve som sa vždy sneženiu tešila. Najmä večer som fascinovane sledovala, ako sa poletujúce vločky trbliecu a trepocú vo svetle pouličných lámp. Aj teraz sa teším. Je to upokojujúce, chladivé, čisté. Nadovšetko milujem prechádzku po čerstvo napadanom snehu, keď to vrždí pod nohami a sem tam mi padne vločka za krk. Ale o tom sa nedá s nikým rozprávať... ako dospelí si všímame iba to, že bude problém s cestovaním, s odhrabávaním, s člapkanicou - ak sa to roztopí alebo poľadovicou - ak to primrzne. No skrátka samý problém.

Koľko snehuliakov ste dnes stretli vy? Alebo ste videli iba samé problémy?

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

.. aj na východe nasnežilo

(Rustyovci, 23. 2. 2009 17:05)

Ahoj Denzel a panička,

tiež má Rusty taký krásny červený obojok, a k nemu samozrejme do súpravy aj vodítko, ale čo ma to stále prehovárania, že veď aj pes -chlap môže mať takú farbu a nevyzerá ako baba.

Zasnežené fotky sú krásne, Denzel sa na tom snehu stráca..

príspevok som čítala manželovi nahlas so zatajeným dychom a na chvíľu sme sa preniesli do bezstarostného detsva.. ďakujem :)