Choď na obsah Choď na menu
 


Zuby v Nitre neukážem

8. 8. 2008

Prišiel rad na nás. Našťastie sme v kruhu sami - Denzel cupitá, nesie chvost vysoko, nevšíma si okolie. Začínam sa tešiť, že snáď pochopil vážnosť situácie a bude poslušný.

Aha, nepočítala som s tým, že sa ruky rozhodcu, ktoré pred tým otvorili zo dvadsať iných psích papúľ, stanú úhlavným nepriateľom číslo jeden. Tvrdohlavý Denzel sa rozhodol, že Nitra jeho zúbky neuvidí. Byť na mieste rozhodcu, už dávno pošlem takéto šteňa preč. Na pomoc mi prichádzajú prísediaci a držiac Denzela za laby, hlavu, chvost a všetko uchopiteľné sa nám nakoniec podarí dokázať, že je to pes ozubený.

Rozhodcov verdikt znie "nádejný", krásny a trocha veľký a nenaučený na výstavy. Takže máme námet na cvičenie - otváranie papule a ukazovanie zúbkov. Bola to prvá výstava pre mňa aj psa, išli sme tam spoznávať nové prostredie a okúsiť trocha výstavnej atmosféry.

Domov sme sa vrátili spokojní (ja kvôli celkovému zvládnutiu výletu do Nitry a Denzel kvôli dvom novým hračkám, čo dostal - kým sme došli domov, už stihol jednu zlikvidovať). Základné postrehy:

A - niektorí ľudia berú výstavy príliš vážne - prvýkrát som videla dospelých plakať inde než na pohrebe alebo kultúrnom podujatí. Stačilo, že pes má malú hlavu alebo dlhé telo alebo zle chodí alebo má zlú škrvnu kdesi...

B - na výstavu sa nechodí len tak, na výstavu sa pripravuje zopár týždňov vopred. To, že pes je doma vzorný a poslušný, neznamená, že sa tak prejaví v kruhu.

C - musím si kúpiť rozkladaciu stoličku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

www.dogacademy.sk

(dogacademysk@gmail.com, 25. 9. 2008 10:46)

Denzelko sa to naučí a bude vahrávať všetko ja tomu verím.
Hela

Neuveritelne...

(Kamila+Netty, 18. 8. 2008 12:31)

...ako si po jednej vystave dokazal vystihnut jej hlavne plusy a minusy. Drzim palce, aby Denzel zaradil vystavy medzi svoje ked uz ne oblubene, tak aspon akceptovatelne akcie... Drzte sa a nedajte sa odradit :-)