Choď na obsah Choď na menu
 


Split - výstavy

1. 8. 2009

Ak máte skúsenosti s južanmi, že "nema problema" a je im všetko na háku, tak mám presne opačnú skúsenosť.

Výstava začala presne načas kultúrnym programom, príhovorom (myslím) starosty a predsedu usporiadateľského klubu, predstavením rozhodcov. Bolo to veľmi milé, pretože k jednotlivým osobám spomenuli odkiaľ sú, prípadne aké plemená chovajú, kde všade posudzovali.

Prvý deň sme mali rozhodcu Chorváta. Z celého posudku písaného samozrejme po chorvátsky som vyrozumela, že pes je pekný a že má dobrého krotiteľa. Dostali sme CAC.

Pikoška: vedľa nás sedeli Maďari - tatko so synčekom. Malému sa veľmi páčil Denzel, tak sa ho snažil osloviť. Otec sa ma po anglicky spýtal, že ako sa volá a synček mi asi zle rozumel, lebo potom pokrikoval namiesto Denzel, že Benzín. No, Denzelov bráško je Diesel, tak to pomenovanie ani nie je tak od veci.

Druhý deň sme mali na posudzovanie pani z Fínska. Poctivo ohmatala psa, nazrela mu takmer všade a takisto nám dala CAC.

Tretí deň posudzoval Rus. Parsoni šli hneď po bull teriéroch a pravdepodobne rozhodca zabudol prepnúť svoj mozog na iný typ tela, lebo na Denzela povedal, že je málo silný. Denzel nie je všetko možné (poslušný, menší,...), ale silný určite je - však to máme takmer v každom posudku ako nevýhodu - že sme oproti ostatným parsonom až príliš mocný a veľký. Dosť sa na tom rehotali prítomní majitelia parsonov. Celý posudok bol jedna katastrofa - okrem "not strong" tam bolo aj "not stabil" a "sometimes not correct movement" (čo bolo spôsobené plávaním 3 dni v kuse, takže ja osobne som bola rada, že pes vôbec vládze chodiť), ale nechápem, dal nám CAC.

Štvrtý deň sme mali pána z Urugvaja a celá show bola poznamenaná tragédiou - vlakovým nešťastím, kde zahynulo 6 ľudí a vyše 50 sa zranilo. Z tohto dôvodu bol vyhlásený štátny smútok a všetky kultúrne a športové podujatia museli končiť do polnoci. V kruhu preto nevydávali posudky, iba sa zadávali tituly. Denzel opäť dostal CAC.

Všetky nočné výstavy boli výborne zorganizované, akurát bol problém s parkovaním v blízkosti - výstava sa konala v historickom centre a v strede turistickej sezóny. Ale malo to výhodu, aspoň sme si mohli pozrieť mesto - Diokleciánov palác, vychutnať si prechádzku po korze na nábreží - mramorové chodníčky, palmy, hojdajúce sa drahé jachty, vôňa kávy, plno ľudí nikam sa neponáhľajúcich...

Pokračovanie o návrate domov v "Split - cesta domov".

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.