Choď na obsah Choď na menu
 


Pekný a poslušný

5. 11. 2008

V sobotu bola medzinárodná výstava. Tak sme si šli opraviť meno z predchádzajúcej, kde sme si štekaním zhoršili hodnotenie - posudzoval ten istý rozhodca - pán Róbert Kanás. Denzel bol náležite pripravený - týždeň pred výstavou absolvoval výstavný výcvik pod vedením Dáši Fridrichovej . 

Výcvik priniesol svoje plody - Denzel sa pekne predviedol a dostal hodnotenie výborný 2. Oproti psíkovi s V1 nám rozhodca vytkol trocha mohutnejší hrudník (to je to manželovo: "Denzelko, poď, dáme mliečko." a bum, máme veľkého psa...). Prišla nás pozrieť aj Hela Pavlíková, u ktorej sme boli na výcviku poslušnosti. To mi pripomenulo nedávne sms-kovanie s manželom:

manžel: Kamarat poriada vycvik bojovych psov. Neprihlasis Denzela? Taky vycvik este nema. Poplatok je 8000, 2 kyble hovadzej krvi a 10 tulavych maciek alebo psov.

ja: Ako ucastnika alebo navnadu?

manzel: Neblazni, na ucastnika je moc maly.

Ale neprihlásili sme ho...

V nedeľu bola klubová. Tam sme zabodovali. Denzel dostal výborný 1, CAJC a Klubový víťaz mladých (normálne sme dostali pohár na podstavčeku). Rozhodca - pán Andrej Kazmiersky z Poľska - sa však nenechal obalamutiť Denzelovskými psími očami a do zápisu nám dal (okrem chválospevov na stavbu tela) aj: má temperament, ktorý vadí predvádzaniu (= šijú s ním všetci čerti) a odporučil "barzo trenovať".

Takže vďaka skvelému hodnoteniu bude Denzelko v krátkom čase uchovnený a bude môcť prijímať dámske návštevy. Gratulujem aj ostatným psíkom z výstavy - v kruhu som na to zabudla, pretože som ostala prekvapená - až taký úspech som nečakala.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.