Choď na obsah Choď na menu
 


Oktopes fest

2. 10. 2009

Začali sme 2.10. v Komárome na medzinárodnej výstave psov. Parsonov posudzovala pani Janice Campbell z Austrálie, tak som bola zvedavá, čo povie "protinožka" na nášho drzáňa. Pochválila, CACa udelila, ale vytkla mi predvedenie v pohybe - vraj pes prednými nohami kluše a zadnými cvála (alebo opačne?), treba ho trocha ukľudniť, lebo jeho nadšené pohadzovanie zadkom kazí dojem.

Na druhý deň 3.10. sme pokračovali výstavou v rakúskom Tullne. Získali sme CACA v pracovnej triede a napriek katastrofálnemu predvedeniu aj res. CACIBa. Denzel sa totiž rozhodol zlikvidovať konkurenčného psa. Hanbila som sa ako pes - je to síce prirovnanie, ale neviem, či vhodné, lebo môj pes sa vôbec nehanbil, práve naopak, prekypoval radosťou a sebavedomím...

Do tretice sme sa 4.10. šli vyšantiť na Agility fest. V prvom behu sme sa diskvalifikovali ešte pred štartom - pes namiesto odloženia vyňuchával, podliezol prvú skočku a potom ju s nadšením skočil späť... Najrýchlejšia diskvalifikácia na preteku!!! V druhom behu bežal perfektne, darilo sa nám, kým Denzelko nezačul, že na vedľajšej ploche sa hrá tenis. Zastal uprostred slalomu, odbehol k mantinelu, vyložil si naň packy, aby lepšie videl a čakal, či sa náhodou nezjaví loptička. Po chvíli usúdil, že asi nie, tak sa vrátil, výborne zvládol slalom a parkúr dobehol. Kupodivu sme to stihli do maximálneho času, skončili sme na 7. mieste v skúške A1. V treťom behu si Denzelko vybral iný tunel ako ja, zrazili sme sa a pes to napálil na plné pecky do kovového padacieho tunela. Taká rana! Muselo ho to riadne zabolieť. Z parkúru som ho vyniesla ako ťažko zraneného (mužské plemä a jeho sklon k hypochondrii sa nezaprie), ale za pár minút na náraz zabudol a veselo sa hral s parsoními šteniatkami, čo nás boli pozrieť. Doma sa nažral, ľahol do postieľky a spokojne spinkal až do večera.

No veru, Denzelko, oddychuj. Budúci týždeň ideš na Interru a World Dog Show, to bude zážitkov! Tešíme sa!!!

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.