Choď na obsah Choď na menu
 


Náš výlet do Česka. Zastávka prvá: Brno.

19. 10. 2009

Škaredé počasie dávalo tušiť nejakú zradu. Prvá prišla v podobe rozmiestnenia výstavných kruhov. Pôvodne mala byť polovica vonku a polovica vnútri, ale usporiadatelia spravili zázrak a celú výstavu presunuli do haly, ktorej objem bol asi 3x menší ako objem zúčastnených ľudí a psov.

Keďže posledné výstavy Denzel pravidelne šaškoval pri chôdzi, poprosila som kamarátku, či ho neskúsi predviesť ona. Uvidíme, ako s ňou bude bazilišek chodiť. A musím povedať, že chodil skvelo, mal síce zámer poskakovať, ale skúsená ruka handlerky ho umravnila tak, že dokonca v posudku máme: "elegantný pes" a "vynikajúci pohyb". Dostal CAC a stal sa Národní vitěz ČR 2009.

Druhá zrada: Z Brna som sa vypravila k babke na Vysočinu. Pri odbočovaní z D1 na Velkou Bíteš mi pri pohľade na zasnežené kopce prišlo fyzicky zle... mám ešte letné gumy. A to pri Žďáre nad Sázavou začalo snežiť... U babky 30 cm snehu, Denzelko vystúpil z auta rovno do záveja. No veru čudný pohľad - stromy s lístím a jablkami pokryté snehom, kvety vykúkajúce spod bielej nádielky, na priedomí dozrievajúce rajčiny v odhrnutých závejoch.

Pobudli sme do nedele popoludnia, ponavštevovali príbuzných, odrazili babkine pokusy o rýchlovýkrm a vystihli dobu, kedy snežilo menej, aby sme vyrazili do Prahy na tábor. Cesta ubehla rýchlo a o piatej sme už parkovali v Skochoviciach. Tu strávime nasledujúcich 5 dní tréningom agility, pospávaním, čítaním knižiek, surfovaním po internete a všetkým tým ostatným, na čo bežne nie je čas.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.