Choď na obsah Choď na menu
 


Interra 2009

11. 10. 2009

Ráno som vyrazila skoro, poznajúc možnosti bratislavského obchvatu a organizačné schopnosti polície. Dobre som spravila, pár minút po zaparkovaní v útrobách petržalského sídliska (nebudem vyhadzovať euráče za parkovanie v Inchebe) už hlásili v dopravných správach kolaps dopravy.

V inštrukciách k výstave sa ako miesto interráckych kruhov uvádzala hala E. Keďže som ju nikde na mape Incheby nenašla (pripísala som to svojmu nízkemu výstavnému IQ), naivne som sa obliekla veľmi zľahka - veď v hale bude kopa psov, ľudí, vydýchaný vzduch a teplo. Hala E bol v skutočnosti obrovský stan, dômyselne postavený tak, aby studený vietor rozohnal akýkoľvek pokus o zvýšenie teploty.

Prvé hodiny som mrzla, potom mi Tubíkova Katka (bez Tubíka) požičala sveter a svet zrazu dostal teplejšie farby. Rozhodca p. Machetanz z Nemecka si dal záležať a každého psa poriadne prezrel - parsoni sa dostali po cairn teriéroch na rad až neskoro popoludní. Pri takomto podrobnom posudzovaní je síce čakanie únavné, ale aspoň potom viem, čo sa na mojom psovi páči a čo nie. Napokon, za výstavu som si zaplatila a svoje 2 minúty slávy v kruhu si chcem užiť.

Denzel sa páčil, chodil síce akoby bol z dvoch psov (predné nohy dobrý kráčajúci Denzelko, zadné nohy cválajúci drzáň Denzel), ale skonsolidovala som ho pár šklbnutiami vodítkom. V pracovnej triede sme skočili na 1. mieste s CACom.

Za odmenu som mu kúpila vypracovanú líščiu kožušinku. Rozmýšľala som, že mu na to prikúpim líščí pach, aby to bolo voňavejšie, ale potom som si spomenula, ako Denzel smrdí po norovaní a zámer som rezolútne zamietla, asi by sme leteli z domu. V poradí líščia esencia, ja a pes. Aj tak bol celý happy, vyskakoval a snažil sa dostať do igelitky s kožkou.

Počasie nám vyšlo, okolo obeda bolo 28 stupňov (rekordné teplo), takže krátkorukávová blúzička sa ukázala ako dobrý nápad. V krytých halách bolo nedýchateľne, vonku všade kam oko dohliadlo ležali psie bobky (výsledok neporiadnych majiteľov a slabého nadšenia upratovacích čát). A to len končil prvý deň svetovky. Ako to bude vyzerať v nedeľu popoludní?

Minimálne zajtra to uvidíme - ideme na svetovku!!!

Fotky od Lucky Novotnej nájdete na:

http://rustyhraples.rajce.idnes.cz/2009_10_08_INTERRA_BA/

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.