Choď na obsah Choď na menu
 


Intercanis Brno

28. 6. 2009

Tentokrát bolo parkovanie náročnejšie, pretože súčasne prebiehali výstavy psov, mačiek, hospodárskych zvierat, chovateľských potrieb a preteky agility. Výstroj a výzbroj (= Denzel) som vliekla asi 1km. Keďže ráno bolo v Bratislave chladné a upršané, dala som si nepremokavé topánočky na opätku, flisovú vestu a nepremokavú bundu. V Brne som vystúpila do teplého, dusného počasia. Vestu aj bundu som odložila v aute, čo sa žiaľ s topánkami urobiť nedalo. Ohlásili sa po prvých sto metroch. 

Do nášho výstavného pavilónu som dorazila dorazená z obuvi, dusna, vlečenia všetkých vecí a predierania sa davom ľudí, psov, stánkov.

Veru, stánkov od výmyslu sveta. Krmivá, hračky, vodítka, šampóniky, pelechy, tričká so psami, nálepky so psami, maľovanie obrazov vlastného psa. Aký to biznis pre domácich mazlíkov! Čo človek odoprie dieťaťu, zaručene kúpi svojmu hafanovi.

Ponevierajúc sa medzi stánkami, človek nechtiac uvažuje, čo ešte doma nemá.

Skvelé žrádlo, zaručene bio, kŕmenie podľa vlka, bez geneticky modifikovaných surovín....smola, takú blbosť ako v Budejoviciach (že si k 10 kilám výbavy a 10 kilám psa pribalím 12kg granulí) už neurobím.

Farebné obojočky. Nádhera. Akurát, že doma máme normálny, okrasný, sťahovací... a to nerátam postrojčeky.

Pískacie hračky. Máme. Teda, mali sme. Už nepískajú.

Šampóniky. Bože, až mi je ľúto, že mám psa, čo nepotrebuje proteínový šampón s výťažkami z kašmíru a inými kravinami. Nám stačí čistá voda.

Pelechy. Tak ja spím na perine za 300 Sk a tu vidím extra mäkkú antistatickú a antistresovú podložku asi 3x menšiu ako môj paplón za 990 CZK. Aj tak bude za pár mesiacov  plná chlpov, smradľavá a uslintaná od žuvacích kostičiek, čo si Denzelko berie do postele na dobrú noc.

Tak toto všetko doma máme.

Čo nemáme a normálne som nad tým sekundu uvažovala (kým som si nepredstavila, čo by na to povedal manžel, prípadne moja mama) je: krytý vozíček na psa pre športujúcich majiteľov - dá sa tlačiť pri kolieskovaní alebo zapojiť za bicykel. Pes v ňom leží a kochá sa okolitou prírodou počas športového výkonu paničky. Je tam sieťka (teraz netuším, či aby pes nezdrhol alebo na ochranu proti hmyzu) a kryt proti slnečnému žiareniu. Výborným doplnkom pet-kočíka, najmä pri dlhšom športovaní či dovolenke sú špeciálne malé stany a postrojčeky s batôžkami. To aby si zvieratko mohlo nosiť výbavičku so sebou. Neuveriteľné, že to niekdo vymyslí a tak super zdôvodní, že nekúpiť to by bola do neba volajúca hlúposť a osudová chyba.

V budúcom živote chcem byť marketingový expert pre psačie potreby. Popustím uzdu fantázii, zahrám na materinský alebo ješitný cit majiteľov, stvorím ku každej veci príbeh a úspech je zaručený.

Nabudúce, keď mi bude ľúto vyhodiť prachy za spodné prádlo, tak si musím spomenúť, ako som bola ochotná kúpiť psovi hračku za 17 eur.

Aha, výsledok výstavy: máme CAC a res. CACIB. Zasa nás Tubík porazil.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

intercanis Brno

(Anita, 1. 7. 2009 18:22)

Ahoj Vlaďka gratulujem k úspechu na Inetrcanise, inak parkovanie bolo super len bolo treba zaplatiť 120 Kč. Parkovalo sa priamo pri pavilónoch alebo agility parkúre. Bola som obidva dni a bolo plno voľných miest, veci z auta som ani nevyťahovala lebo som stála hneď pri parkúre. Škoda, že si nezablúdila aj na agi. maj sa