Choď na obsah Choď na menu
 


Crufts 2010 - prípravy

9. 4. 2010

Celá výprava začala takmer rok pred samotným Cruftsom. Po výstave v Bratislave som si šla dať zapísať výsledky (Denzel dostal CACIB) a tetuška mi podala zelený papier, že nominácia na Crufts. Ani som nevedela, že čo to je a po prvých informáciách, že to je nejaká veľká výstava v psej materi 1700km ďaleko, som papier skoro vyhodila.

Všemocný internet ešte toho dňa vychŕlil kopu údajov o tej výstave - až som získala presvedčenie, že tam jednoducho musím ísť. No, až tak jednoduché to nebolo. Briti majú (ako to slušne napísať...) zvláštne podmienky na vstup psov na ich územie, takže prvé som dala testovať Denzelovu krv na protilátky proti besnote, potom som požiadala o vystavenie ATC number (s čím súviselo, že som si musela vybaviť kreditnú kartu, lebo Briti majú ...ako to slušne napísať... zvláštne možnosti platby za vybavenie žiadosti = žiadny internetbanking - iba kreditkou alebo šekom). A to ešte manžel skákal od rozčúlenia, že preboha, ja posielam poštou kamsi do tramtárie údaje o kreditnej karte a ako nám stiahnu kopu peňazí a kto to bude platiť a či som nečítala bezpečnostné upozornenia,... No tak som šla do banky, ktorá mi kartu vydala, že či môžem vyplniť formulár o údajoch (ktorý bol súčasťou žiadosti). V banke mi povedať nevedeli, volali aj "priateľa na telefóne" a napokon, že radšej nemám nič vypĺňať. No, ale ako inak to zaplatím? Formulár som ukázala kamoške, čo pracovala v Írsku a tá , že to je v pohode, takto tam prebieha väčšina transakcií. Za 3 týždne prišlo ATC číslo, z karty stiahli iba dohodnutých 12 libier, protilátky vyšli OK - všetko bolo pripravené na cestu. To bolo v lete.

V zime začalo online prihlasovanie. A začala dilema - ísť či neísť. Predsa len je to ďaleko a cesta je komplikovaná (najmä letecká - musíte ísť schválenou leteckou spoločnosťou, na schválené letiská = do Londýna, a musíte tam doraziť počas pracovnej doby pracovníkov zodpovedných za odbavenie zvieraťa). Ak ísť, tak autom. Ak autom, tak s niekým, kto bude šoférovať. Kľúčová otázka na manžela, či pôjde so mnou, bola zodpovedaná, že možno, tak som nelenila, Denzela prihlásila, a prikázala manželovi zaškrtnúť si v diári príslušné dni.

Marec prikvitol ani sme sa nenazdali. Tentokrát som sa prekonala - vopred som naplánovala cestu, miesta na prestávky, rezervovala hotely, Eurotunel, vymenila libry a podľa inštrukcií ...ako to slušne povedať... zvláštnych pravidiel UK odčervila a odklieštila psa.

Pokračovanie v časti Crufts 2010 - cesta. Comming soon :-)))

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Crufts

(Kamila+Netty, 12. 4. 2010 10:58)

uz sa tesim na pokracovnaie :-)