Choď na obsah Choď na menu
 


Brnenská premiéra

7. 2. 2009

Týždeň vopred sme nacvičovali chodenie na výstavnom vodítku, ukazovanie zúbkov, výstavný postoj. V piatok večer to vyzeralo, že je pripravený - chodil bez ťahania, nechal si pozrieť zuby a celkom slušne stál.

V sobotu som zistila "kde udělali soudruzi z NDR chybu". Cvičila som bez psov... Nástup do kruhu sa niesol v duchu "Som tu najhlavnejší a najdominantnejší Denzelovník, tak chcem ísť prvý a vy ostatní mi tu nezavadzajte". Preložené do opisnej reči: Denzel nastupoval ako tretí a keďže on rád chodí všade prvý, pokúšal sa v kruhu dobehnúť (a predbehnúť) ďalších psíkov. Takže chodil po zadných (predné mal vo vzduchu ako som ho brzdila na vodítku) a párkrát si brechol...čakala som, že nás rozhodca rovno poženie von.

Hoci zvyšok predvádzania (prehliadka na stolčeku, ukazovanie zubov, chodenie pred rozhodcom) zvládol vcelku obstojne, prvý dojem je prvý dojem. Rozhodca nešetril chválou na telesnú stavbu, zato svoje si zlízla panička - bolo mi doporučené používať tvrdšiu ruku pri výcviku, aby som nabudúce vedela aj náležite "predať" toho svojho fešáka.

Denzel dostal výborný 3. Výborný za seba a trojku dostala panička za predvedenie.

Gratulujeme kamoške z agility Nettynke a jej paničke Kamile k V2 a res.CAC.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Denzelkovi

(Rusty, 8. 2. 2009 11:22)

blahoželám Denzelovi, V3 je super známka..
vidno, že parson je super ultra hyperaktívny..a pomaly chodiť v kruhu nie je nič pre neho..
keby sa ráno pred výstavou vybehal a unavil, nepomohlo by to ?
Nabudúce idete kam na výstavu ?