Choď na obsah Choď na menu
 


BOB v BB

5. 5. 2009

V nedeľu, kedy kresťania chodia do kostola, som ja vstávala v nekresťanských štyri-nula-nula, aby som psa odviezla škodiť do Banskej Bystrice. Deň pred tým som študovala na rozpise vystavovateľov, že s kým bude mať Denzel možnosť pobiť sa v kruhu. Naporúdzi bol Rustynko Hraples, ktorý bude v našej triede. Ak sa zadarí, tak ďalšou obeťou môže byť Eduško v súťaži o BOBa. S Eduškom sme si na tréningu v piatok vymenili názory, že kto je väčší frajer na agility. Výsledok ostal neistý, pretože páni nemali pochopenie pre tento typ diskusie. Výsledkom bola nakusnutá Denzelova papuľa. Eduško bol šikovnejší a k újme na zdraví neprišiel. Ale keďže sme teriér, za pár minút Denzel aj zabudol, že sa niečo stalo...

Plážové kúpalisko bolo bez napustenej vody, tak mi odpadla jedna povinnosť - strážiť psa, nadšeného plavca za každého počasia a v každom type vody či bahna. Kruhy boli na tráve, čo sa celkom hodilo ako ďalšia skúsenosť po Českých Budějoviciach. Však aj tenisti musia zvládať rôzne povrchy - antuka, tráva, umelá tráva.

Asi napíšem nejakú petíciu do Kynologickej jednoty. Majú tam zvlášte predpisy, kedy Parson Russell teriéry sú vždy posledným vystavovaným plemenom. Doteraz som si myslela, že sme poslední kvôli abecede (Aierdale, Irish, Jack Russell, Kerry Blue, Norwich,...- tí všetci bývajú skôr ako my), ale teraz sme boli až za Welsh teriérmi. Žeby to bolo plánované? Akože sa rozhodca znudí a unaví pri ostatných vzorne sa predvádzajúcich plemenách a potom na povyrazenie na záver si dá hyperaktívnych drzáňov s čiernymi ušami?

Slniečko pieklo a stúpalo k hodine dvanástej. Do kruhu nastúpil Denzel spacifikovaný troma tréningovými dňami agility za sebou a teplým počasím, takže nemal náladu na oštekávanie Rustynka idúceho za ním, ani Eduška stojaceho blízko vstupu do kruhu. Super výstavne chodil a stál, čo pán rozhodca Bučko ocenil a dal nám výborný posudok:  "krásne sa vystavujúci pritom živý psík, s výbornou hlavou i uchom, korektná horná aj dolná línia, správne uhlenie i pohyb, kvalitné osrstenie, efektné predvedenie" a hodnotenie Výborný 1, CAC. Keďže v ostatných triedach boli hodnotenia horšie, dostali sme BOBa takmer zadarmo - ostali sme naň sami.

Na záverečkách sme samozrejme museli vyňuchávať - nedalo sa odolať - pred nami cupitala lákavá fenečka írskeho teriéra. Do víťaza FCI skupiny máme ešte čo trénovať... Dostali sme pekný modro-zlatý trblietavý pohár a plne spokojní a unavení sme vyrazili domov.

Doma som povyberala lezúce banskobystrické kliešte (tiež si mohli kúpiť lístok na vlak a nerobiť na Denzelovi čiernych pasažierov) a jedného zakusnutého. Úlovok bol vyložený na umývadlo (niečo ako po hone na zajace - pekne vedľa seba), mala som to odfotiť a poslať nemenovanému výrobcovi spot-on pipetiek proti kliešťom.

Celkové skóre: BOB s pohárom + 8 kliešťov + 438 km súkromných jázd.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Super :-)

(Kamila+Netty, 5. 5. 2009 9:34)

Gratulujem este raz k titulu :-) A najlepsie je, ze ste si to tak skvele uzili :-D A ked zistis, ako zlikvidovat ciernych pasazierov (klieste) este pred nalezenim na psa, daj vediet...