Choď na obsah Choď na menu
 


Asi neviem, čo je kruh

5. 6. 2009

Výstava v Senci bola zatiaľ (z organizačného hľadiska) asi najhoršou, čo sme zažili. Žiadna veterinárna kontrola na vstupe, chýbal plánik areálu, tak sa mnohí vypytovali kde nájdu výstavnú kanceláriu. My sme tiež poblúdili, kým sme našli náš kruh. Výstava ešte ani nezačala a na dámskom vécku končil toaletný papier, mydlo tam ani nebolo...

Pokiaľ ide o prostredie, tak blízkosť Slnečných jazier a dostatok trávnatých plôch pre venčenie sa zdalo ako ideál (oproti napr. Nitre). Keď sme sa ponevierali sem-tam, už Denzel pokukával po vode - bolo mi jasné, že po výstave sa ideme kúpať.

Bolo nás šesť parsonov, v každej triede po jednom, akurát v tej, čo bol Denzel sme boli dvaja - ešte Little Trouble Frazzle. Nemala som žiadny cieľ vyhrať, pretože ďalší významný CAC (na slovenského šamióna) potrebujeme až budúci rok - Senec sme brali ako nácvik výstavnej chôdze, postojov a vôbec spôsobného správania sa, ako sa na vychovaného a dospelého parsona patrí.

V kruhu nás trocha zaskočil rozhodca, pán Tibor Havelka. Kázal spraviť kolečko a keď som sa po kružnici (uznám, že trocha čapatejšej) blížila, tak mi oznámil, že ak chce kolečko, tak myslí kolečko a pokiaľ nemienim poslúchať jeho pokyny, tak sa môžeme rozlúčiť a odísť z kruhu. No, veru nechápala som, ale rozhodca má vždy pravdu (pamätám si to z hokeja), tak som sa mu ospravedlnila a pokračovali sme v predvádzaní. Obaja psíci boli ohodnotení ako výborní, napokon však Frazzle dostal CAC a Denzelko res.CAC.

Po výstave sa konečne začala tá pravá zábava - zložili sme sa pri vode, vytiahli pískaciu žabu a asi hodinku som Denzelovi hádzala aportíky do vody. Plával, lietal po trávnatej pláži, normálny psí raj. Domov prišiel spokojný vybehaný parson a oddýchnutá panička, ktorá celý piatok využila ako dovolenku, bez mobilov, mailov a internetu (až na dnešný večer, kedy som fakt musela napísať tento príspevok).

Gratulujume ostatným parsoníkom a tešíme sa na niektorých z nich aj zajtra na medzinárodke v Nitre!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nie je kolečko ako kolečko :)

(Rustyovci, 5. 6. 2009 22:51)

Ahojte , blahoželáme, noo Vlaďka, takže zopakovať základy z geometrie, že kolečko a elipsa nie je to isté :) Holt, Havelka je prísny, potrpí si na výstavnú drezúru :)

ako vždy, výborne napísaný článok !
držte sa v nedeľu,pác a papá