Choď na obsah Choď na menu
 


Ako vystavujú rozhodcovia

7. 6. 2009

Neverila som vlastným očiam, keď na internete zverejnili poradie plemien v našom kruhu. Parsoni pôjdu hneď druhí, teda odpadne dlhé čakanie. A naozaj, v sobotu ani nie pár minút po desiatej bolo jasné, že väčšina majiteľov parsonov má po vystavovaní, nemusia čakať a majú pred sebou v podstate celý víkend. Nie Denzelko s paničkou. Vďaka dobrému predvedeniu získal drzáň hodnotenie výborný 1, CAC, CACIB a BOB, takže čakanie na záverečky nás neminie.

Čo s toľkým voľným časom? Pozreli sme stánky, kúpili špeciálne psačie nožničky (nie, neboli to tie za 320 eur, lebo aj také som videla) na zastrihávanie chvosta a uší, pes dostal za odmenu plyšového mývala (vyberala som zviera, čo sa podobá na nášho činčiláka Maxáčika, manžel bude mať isto zo mňa radosť...), čo-to sme pojedli (kedy už budú na výstavách nejakí predavači zdravej stravy?) a nič iné nám neostávalo ako ísť pokukovať po iných kruhoch.

Koho tam v jednom kruhu nevidím? Jedného rozhodcu, čo nám vytkol predvádzanie v kruhu. Treba povedať, že oprávnene, lebo vtedy sa Denzel hral na loveckého alebo protidrogového profíka - vyňuchával ostošesť a ťahal sa po "akože" stope. Reku, pozriem, ako vystavuje taký rozhodca. To bude určite paráda - vie, ako by mal pes chodiť, ako ukazovať zuby, teória namakaná plus skúsenosti z vlastného posudzovania na takých parchantoch ako je Denzel.

Prišla som tam akurát, práve nastupovali (nepoviem plemeno, lebo by ste určite vedeli o koho ide a ako budete čítať ďalej, milý rozhodca z toho nevyšiel práve najlepšie).. skrátka nastupovali teriéri. Havinko krásne upravený, jeho pán takisto. Vyzerá to sľubne. Čo to nevidím?! Psík má ňufák pri zemi, márne rozhodca trhá vodítkom a pokúša sa mu dvihnúť hlavu. Pomaly sa blížia k zoskupeniu ostatných psíkov a pes štartuje do záverečnej rovinky - hlava síce zdvihnutá, ale aj s nohami, ako ho pán brzdí vodítkom. Výkon, hodný Denzela. Som trocha škodoradostná: Tak to vidíš, že niekedy môže handler robiť hocičo, a pes bude vyňuchávať a blbnúť. Našťastie rozhodujúci rozhodca má pochopenie (a možno aj podobné skúsenosti aplikované do praxe) a pes postupuje ďalej.

Tak chvíľku zadosťučinenia máme za sebou. Postretávam známych, prehodíme pár slov a čas sa prehupne k 15.00, kedy začínajú záverečky. Nerobím si ilúzie, že by náš Denzel vyhral, parsonov obvykle nevyberajú. Táto výstava nie je výnimkou, sme mimo výberu, ale som maximálne pokojná - prvý raz pes chodil ako mal, stál ako mal, tak by to malo pri reprezentácii plemena vyzerať.

Odchádzame s troma kokardami - bielou za CACa, modrou za CACIBa a Víťaza Grand Prix Slovakia 2009 a červenou za BOB + kartónikom piva. Som si myslela, že psačie súťaže sponzorujú výrobcovia krmiva, ale časy sa menia, ceny už venujú aj pivovary. Možno sa dočkáme špeciálnej série - non alkoholic pet beer. 

Si predstavte potom to odgrgnutie po vypití zlatého moku (napr. u takej dogy). Denzel už teraz nacvičuje...a to na nečisto, bez piva.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.