Choď na obsah Choď na menu
 


Aj psi majú svoje dni

24. 6. 2009

Špeciálna teriérska výstava v Lanškroune bola tá, kde Denzel mohol predviesť svoj temperament v plnej paráde. Deň pred tým si schuti schrupol počas trojhodinovej cesty do východných Čiech, kde sme ponavštevovali príbuzných. Všade sa vtieral do priazne a celkovo pôsobil ako nevinný, milučný a roztomilý havinko. Hovorila som si, že aspoň sa pes unaví - stretol mnoho ľudí a ich psov, spal v neznámom prostredí (takže nespal, ale strážil). 

Tak neviem, buď sa neunavil vôbec alebo sa unavil až príliš, ale na druhý deň v kruhu s ním šili všetci čerti. V triede sme boli s nevlastným bratom Aslanom, ktorý nielenže je pekný, ale sa vedel aj patrične predviesť. My sme získali hodnotenie výborný 2 a res.CAC. Aslanko nakoniec vyhral BOBa - čo sme mu s Denzelkom veľmi priali.

Celú cestu späť (a bola to veru diaľka) som rozmýšľala, v čom bol problém. Výstavnú chôdzu sme nacvičovali. Hladný bol, na pamlsky reagoval (mimo kruhu). V okolí neboli žiadni čierni psi. Neťahal sa za Aslanom, kráčajúcim pred ním v dostatočnom odstupe, ale iba tak. Hopkal. Robil si zo mňa srandu. Nepomáhalo šklbanie vodítkom, ani milé prihováranie. Po zlotky sa s ním už vôbec nedalo.

Asi mal svoje dni. Čo so psom v taký čas? Predpokladám, že keďže (u Denzela) ide o mužské plemä, malo by zabrať niečo na spôsob Fernetu. Bez alkoholu. To niečo by malo uvoľniť napätie, priniesť iné myšlienky, byť zábavné, chuťovo atraktívne. Napadol mi náš Maxáčik (činčilák). Pri jeho naháňaní by sa z Denzelka dostávalo napätie, myšlienky by si presunul z kolónky "škodím a robím neplechu" do fajlu "lovím a pracujem", zábavné by to bolo určite a predpokladám (Maxáčik žerie samé dobré veci), že pes by si zamaškrtil. Po takomto "odreagovaní sa" by mal svoje dni zasa manžel. A následne ja...

Toto je fikcia, podobne ako reklamy s vypúšťacími frajerkami a stupidnými lietajúcimi vložkami. Holt, musíme si každý svoje dni prežiť. O to viac si potom vychutnáme dni pekné.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.