Choď na obsah Choď na menu
 


4 Summer Night Dog Shows Split 2009

1. 8. 2009

Celé moje prípravy na dlhokánsku cestu k Jadranu spočívali v zistení, koľko stoja diaľničné známky do Rakúska a Slovinska, kde po ceste sú pumpy s WC zadarmo, zapísaní si čísla veľvyslanectva v Zagrebe a približnej predstavy, kde by sme mohli nájsť ubytovanie.

Vyrazili sme traja ľudia a jeden pes v stredu večer. Hneď na hraniciach som kúpila diaľničné nálepky do Rakúska aj do Slovinska, aby som potom nemala stresy, že kde ich budem zháňať. Cesty prázdne, šlo sa výborne. Pri Grazi ma vystriedal za volantom mamin manžel a pokračovali sme do Slovinska. To ma milo prekvapilo, pretože po diaľnici sa dalo dostať až po Ptuj, s čím nepočítal ani relatívne nový autoatlas ani aktualizovaná navigácia. Som si predstavila, že ak by podľa tej mapy v navigácii niekto sledoval cez GPS zo satelitu náš pohyb, tak si myslí, že sme lietadlo - rútili sme sa 120km/h v prázdne, kde široko-ďaleko neboli vyznačené žiadne cesty.

Na hraniciach Slovinsko -Chorvátsko som poctivo predložila očkovací preukaz psa, ale evidentne nikoho netrápil vstup drzého teriéra na územie mimo EU. Pri Karlovaci sme zastali na parkovisku a dali si 3 hodinky spánku (neskôr mi kamarátka vyprávala hrôzostrašné historky, ako na parkovisku vykrádajú autá so spiacimi ľuďmi - vraj cez pootvorené okienko vpustia dovnútra uspávací plyn a potom vyrabujú celé auto. Našťastie som sa túto informáciu dozvedela až po návrate na Slovensko, takže tam som neohrozene sladko spinkala). Ráno sme vyrazili na zvyšnú časť cesty - krížom cez celé Chorvátsko.

Neskutočné - nádherné diaľnice. My sa tu vystatujeme a oslavujeme vybudovanie 1,5 km tunela Sitina po x rokoch a Chorváti za polovičný čas zvládli vysekanie ciest cez dve pohoria až k moru, vrátane množstva výborne označených a vybavených tunelov a mostov. Klobúk dole!

Po 8 hodinách čistého času jazdy sme dorazili do Podstrany, čo je dedinka hneď vedľa Splitu. Ubytovanie sme zohnali na prvé opýtanie - vo Ville Amigo - rovno na pláži. O hodinku sme už rozkladali slnečníky a deky na brehu mora. Denzel sa nadšene vrhol do vody, trocha sa síce zháčil, že nejako čudne chutí, ale vzápätí už plával a aportoval loptičku.

Úplná pohoda - slnko, more, oddych po dlhej ceste, chladená voda. Pes zlikvidovaný teplom, plávaním, spiaci v búdke. Až sa mi nechcelo vstať z deky a ísť sa chystať na večernú výstavu.

Pokračovanie v článku Split - výstavy.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.