Choď na obsah Choď na menu
 


2x CACIB a 1x nepredaná búdka

14. 5. 2009

Víkend sme strávili na výstave v Bratislave. Úspešne - Denzel dostal 2x CACIB a v sobotu aj nomináciu na Cruft´s - najväčšiu a najprestížnešiu výstavu psov na svete. Hoci je Cruft´s až v marci 2010, ja už som plná nadšenia začala zisťovať, čo pes potrebuje, aby mohol vycestovať do UK. Potvrdenú hladinu protilátok proti besnote, veterinárom overené ošetrenie proti endoparazitom a kliešťom, kvôli výstave v Británii navyše potrebuje ATC číslo. Chceme ísť autom, tak si musíme kúpiť lístok na prechod eurotunelom, psychicky sa pripraviť na šoférovanie po ľavej strane. Alebo pravej? Stále si to pletiem, takže šoférovať bude v Anglicku manžel. Tá sranda (Cruft´s) bude nielenže niečo stáť, ale slušne rozšíri aj naše vedomosti o "voľnom pohybe osôb a tovaru v rámci EÚ". Až taký voľný pohyb to nebude, to viem už teraz.

Ale o inom som chcela. V nedeľu sa mi odtrhol držiak na plastovej prepravke pre psa. Aj tak už som pokukovala po plátenných prepravkách, ktoré sa dajú zložiť a sú jednoduchšie a ľahšie na prenášanie (ešte stále mám živé spomienky na pochod Českými Budějovicami...). na výstave boli 3 stánky s látkovými búdkami.

1. stánok. Pán predajca si čítal časopis a nevyrušilo ho ani moje "obsmŕdanie" okolo. Stískajúc peňaženku v ruke som okoliu dávala jasne najavo, že FAKT CHCEM niečo kúpiť. Nič. Tak čau.

2. stánok. Predajcovia dvaja. Jedna zákazníčka predo mnou. Počkám, nikam sa neponáhľam. Započúvala som sa do vysvetľovania o rozmeroch a výhodách. Pani predo mnou počúvala, jeden predajca vysvetľoval a druhý takisto počúval. Žeby firemné školenie? Po minúte mi zvoní telefón - manžel: "A to kupuješ rodinný dom alebo búdu pre psa, že ti to tak dlho trvá?" Aha, zabudla som, že mám na výstave na starosti nielen psa... Snaha vyhovieť manželovi ma primäla k osloveniu načúvajúceho predajcu. Ochotne sa ujal popisu konštrukcií, farieb, rozmerov.

Bolo mi čudné, že sa ma ani raz nespýtal akého mám psa a na čo búdku potrebujem. Chrlil zo seba: 30x30x50cm stojí 25 eur, 45x50x65cm stojí 40 eur, ...až som ho musela zastaviť, lebo búdku rozmerovo vhodnú pre svorku leonbergerov naozaj nepotrebujem.

Jedna sa mi aj celkom páčila, ale nemala roletky na oknách. Vraj to nevadí (presviedčal ma predajca), lebo pes aspoň vidí. Ale práveže ja chcem, aby nevidel... poznáme Denzela - čumákoval by z búdky, vyštekával a hrabal, aby sa dostal za nepriateľom von.

Ani tu som nekúpila.

3. stánok. Starší pán, podľa správania člen rodinnej firmy na výrobu prepraviek. Ukázal mi 2 typy a povedal, že mám sa ísť pozrieť po výstave, aké majú ostatní búdky, aby som sa vedela rozhodnúť. Uf, tak jednoducho pustiť zákazníka? Kde sú všetky marketingové poučky? Tak ma tou svojou radou prekvapil, až som zabudla, čo som to vlastne tak súrne potrebovala.

Z výstavy som odchádzala so 4 medailami (2x CAC, 2x CACIB), vytešeným psom (zasa sa mohol predvádzať a všetci ho obdivovali) a starou plastovou búdkou s odtrhnutým držadlom. Kúpime inde.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.