Choď na obsah Choď na menu
 


BAER

24. 6. 2009

Zvolili sme vyšetrenie vo Viedni - oproti Brnu je to polovičná cesta a polovičná cena. Psom (boli sme s kamarátom - resp. kamarátom paničky, v prípade Denzela je Eduško úhlavný nepriateľ) najskôr pichli sedatívum. Ja naivná som si na internete načítala, že kdesi robia BAER aj bez uspatia, ale veterinárka ma rýchlo vyviedla z omylu - psom zaviedla sondy do krčnej oblasti, na temeno a za uši, potom nasadila akési štuple do uší a meranie sa začalo. Do uší dostávali zvukové impulzy 70 decibelov a zaznamenávala sa odozva z mozgu.

Vyšetrenie trvalo pár minút a výsledok nás potešil - obaja psíci sú obojstranne počujúci. Domov sme viezli spiacich drzáňov - sedatívum pôsobilo ešte asi hodinku, akurát na cestu späť do Bratislavy. Po vyložení doma Denzel pripomínal ožrana - potácal sa z jednej strany na druhú, a smiešne za sebou ťahal labky. Po ďalšej hodinke sme skúsili ísť von cikať - to skoro zapadol do priekopy - pri pokuse cikať so zdvihnutou nohou nezvládol sklon kopčeka a prevalilo ho dolu. Poučený pri najbližšom značkovaní pre istotu vypustil celú nádrž a ťahal sa domov.

Bolo to zaujímavé - inokedy aktívny pes bol lemravý, polihoval, gúľal očami a čudoval sa, čo sa to s ním stalo. Rýchlo sa nažral, zaľahol do búdy a do rána o ňom nebolo počuť.

A o 6.00 nás budil starý známy hyperaktívny a drzý parson.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

BAER

(Addy, Bonny, Livia a Tony, 1. 8. 2009 7:20)

To s bielymi psami je len dalsi prezitok (:Nebolo vedecky dokazane, ze to postihuje "bielu farbu". Parson sice patri do skupiny psov, kt. sa toto postihnutie tyka (je ich cca 85 plemien), ale zdaleka nepatri do prvej 7-cky.
Zdravime
Addyo-Bonnovci :)))
http://www.addycechline.wbl.sk/