Choď na obsah Choď na menu
 


Ako usvedčiť psa, že vliezol do postele

24. 3. 2009

Ako usvedčíte psa, že v posteli bol? Dôkazy sú:

a) priehlbinka na perine

b) teplo sálajúce z čerstvo opusteného ležoviska (často spojené s dôkazom typu a)

c) chlpy

Chlpy sú vôbec dobrým usvedčujúcim materiálom. Prichádzajú všade so psom, a na rozdiel od neho niektoré z nich ostávajú. Aby ich bolo čím menej, tu sú drobné rady, ako sa starať o parsoniu srsť:

1. Bingo! vyhrali ste psa, ku ktorému nepotrebujete 5 druhov hrebienkov, 7 druhov trimovacích nožov, extra drahý šampón a kondicionér. Na údržbu stačí: kefa na prečesanie (najlepšie s jemnými kovovými ihlicami), trimovacie hrable (šikovné na chrbát) a krátky nôž (na ostatné časti tela), efilačné a obyčajné nožnice, pre prípad mimoriadneho zašpinenia šampón (Wella je dobrá značka, ale jaksi stále vývojom nedospeli k psiemu pH pokožky...takže odložíme náš extrašetrný a supervýživný šampón pre dámy a poobhliadneme sa po šampóne určenom pre psov, najlepšie pre hrubosrstých teriérov).

2. Psa češeme podľa druhu srsti - hrubosrsté plemená 3-7x týždenne, hladkosrsté menej často.

3. Trimovanie odstraňuje odumreté chlpy a je to najlepší spôsob, ako obmedziť padanie chlpov zo psa do postele, na dlážku a na sedadlá v aute. Ak chodíte so psom na výstavy a chcete ho mať vždy fešne upraveného, môžete používať 1x mesačne trimovacie hrabličky na telo a 1x za dva mesiace doupravovať hlavu a uši.

4. Psa kúpeme len v nasledujúcich situáciách: vyváľal sa v skapacine, je po love na líšky a smrdí horšie ako nora, z vychádzky vám domov prišlo čosi hnedo-zeleno-čierne (Denzel má dve psie kamarátky, ktoré považujú za skvelú zábavu vláčenie psa za obojok po tráve - pri takejto "jazde po chrbte" sa naň nalepia zelené výhonky trávy, kopa blata a keďže sme na sídlisku, tak aj bobky iných psov). Inak, parsonia srsť má výbornú samočistiacu schopnosť - ak je psík po hre špinavý iba od hliny, stačí ho vyčesať, prípadne osprchovať čistou vlažnou vodou.

Toto je základ "povrchovej úpravy" vášho psa. Veľmi dôležitá je aj strava, musí obsahovať bielkoviny, vitamíny a stopové prvky, zabezpečujúce výživu a správnu pigmentáciu srsti. O stravovaní bude špeciálny článok. Coming soon :-)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

postelovy milacik

(Addy Cechline, 29. 3. 2009 13:54)

Tak my spadame do prveho typu domacnosti :o)A chlpov mame doma na rozdavanie. Ale zase som sa raz pobavila :)