Choď na obsah Choď na menu
 


Denzel a jeho CV

8. 8. 2008

Realitu treba trochu poopraviť. Sú takí až po dôkladnom výcviku. Uvidíme, či sa tak stane aj v prípade nášho psa...

Denzel sa narodil 29.10.2007 v chovateľskej stanici Quod Bonum v Prahe. Ako 7-týždňové šteňa opustil jedno hlavné mesto, aby sa presídlil do iného hlavného mesta - do Bratislavy.

V štyroch mesiacoch začal chodiť do psej školy - Dog Academy pani Heleny Pavlikovej. Postupne počas troch mesiacov výcviku sa menil z Drzého teriéra a Tvrdohlavého hajzlíka (pomenovania v časoch najväčšej neposlušnosti) na Macka, Denzelka a Úžasného psa.

V piatich mesiacoch začal s tréningami agility v klube MKA Ister v Bratislave.

Do šiestich mesiacov stihol rozkúsať počítačové káble, zničiť čítačku čipových kariet, zlikvidovať viacero kochlíkov s kvetmi a "prečítať" zopár kníh. Škoda síce nepresiahla jeho obstarávaciu cenu, ale už sa tam pomaly blíži.

V deviatich mesiacoch objavil radosť z plávania. Sorry, mami, za tie lekná v okrasnom jazierku.

V desiatich mesiacoch si vyskúšal prvé agility preteky. Bláznivo šťastný z prebiehania tunelov a skákania predsa len poslúchal povely a nakoniec sme skončili na 8. mieste z 15 šteniat. Absolvoval aj špeciálny výcvik zameraný na slušné správanie medzi psami rovnakého plemena (dovtedy ak zbadal bieleho psa s čiernymi ušami, bol koniec ovládaniu. Zježil chrbát, postavil chvost a šiel ukázať sokovi, kto je tu šéf) a medzi motorkami (nepriateľ číslo dva hneď po iných parsonoch).

Na prvé narodeniny dostal agility tábor v Skochoviciach (to bol darček aj pre paničku, nemusela sa starať o domácnosť a plieskať bičom v práci). Smiech ju prešiel po návrate domov...

Krátko po dovŕšení 1 roka sa z Denzela stal chovný pes. Vďačíme za to rodičom Jackovi a Sunny (génová výbava), cvičiteľkám Hele a Dáši (prispeli k správnej výchove), agility klubu MKA Ister (pravidelné znižovanie energie) a paničke a pánovi, ktorí kŕmili a financovali škody.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Dobrá rada nadovšetko.

(SIMON, 12. 1. 2010 11:06)

Pozdravujem ohrdnutého panečka. Peťo, buď pozorný k Denzelovi, budeš žiadanejší u paničky.Navrhujem Ti zaobstarať si psíka pre seba, ideálny by bol americký staforthirský teriér. Ha , ha .

Denzel a jeho panicka

(Jana, 16. 10. 2008 16:24)

S Denzelom sa sa prvykrat stretla na Vianoce minuly rok. Kedze bol cerstvo v Bratislave a v Lamaci ukrutna zima, Vladka ho k mojim rodicom doniesla v termotaske. Na privitanie ma tak vasnivo vyoblizoval, ze si Vladkin manzel chvilu robil starosti, ci jej (Denzel) nebude neverny. Ked som ich stretla naposledy pred dvoma tyzdnami, bol uz z Denzela poriadny chlap. Teraz som mu uz ukradnuta. Aj jeho stranka je poriadna. Ale pravdu? Najviac sa mi pacia tatinove komentare. Srdecne ho pozdravujem.

Rodokmen

(tatino, 26. 9. 2008 10:45)

Zatim co Denzel navstevuje Dog Academy, ja navtevujem STU Bratislava. Zatim co Denzel zere a rozkousava pocitacove kable a ostatni veci, ja to zase muusim opravovat. Letos jsem ani nebyl plavat. Mam jedine stesti, ze nejsem stene a ze nemusim chodit na zavody.