Choď na obsah Choď na menu
 


Pamätáte si časy, keď ste na zohriatie knedlí potrebovali takú hliníkovú kvetinku, ktorá sa dala do hrnca s trochou vody a mäso s omáčkou ste zohrievali v malom kastróliku zvlášť (alebo ak ste muž, tak ste vzali celý hrniec s piatimi porciami a zohrievali ho pol hodiny)? Dnes naložíte na tanier knedle, z veličizného hrnca vyberiete svoju dávku mäsa a omáčky, prikryjete (ak máte skúsenosti s čistením zaprskaných domácich spotrebičov) a dáte do mikrovlnky. Nastavíte výkon (tí pokročilejší, začiatočníci používajú prednastavených 800 W a strááášne sa čudujú, že okraj taniera vrie a vybubláva von, kým stred je studený), stlačíte gombík a čakáte na známy zvuk - cink, cink, cink.

Cink, cink, cink! Jedlo je hotové! Prvý, kto pribehne k mikrovlnke je pes (alebo manželka, ktorá kontroluje, či ste tanier prikryli, aký výkon ste nastavili a či je jedlo fakt hotové a netreba ho ešte zohriať - poznáme takých, čo sú hnilí zopakovať celý proces ohrevu a radšej si pokrm ohrievajú vydychovaným vzduchom...prípadne tanier vyložia na kuchynskú linku a počkajú si na výmenu tepelných energií - v izbe sa ochladí o 0,0001 stupňa a jedlo sa oteplí na 21 stupňov. Trvá to nejaký čas, ale netreba pri tom ani prstom pohnúť.)

Moderný pes dobre pozná zvuk mikrovlnky. Znamená - ide sa jesť! Buď ide jesť pes (ten lepší prípad) alebo ide jesť pán (horší prípad, ale nie beznádejný). Samozrejme, hovoríme o domácich maznákoch, ktorým podávame stravu izbovej teploty ako je to v návode na značkových konzervách a o v domácnosti užitočných pánoch, ktorým takisto podávame teplú stravu. Strážni dvoroví psi a páni umiestnení v rebríčku priorít až za psom (rybičkami, autom,...) sú iná kategória (= charakteristická prídelom noname granúl a polotovarom v chladničke). Takže pes maznák a pán sa zbehnú pri mikrovlnke a sledujú, kam poputuje tanier. K miske s vodou alebo na stôl?

Niekedy si závidia. Pán dvíha nosné dierky cítiac vyváženú a vitamínmi na srsť obohatenú zmes králika, moriaka, či jahňacinky, kým pred ním stojí jogurt a jablko. Inokedy pes vetrí pánovo pečené kuriatko, a v miske mu hrkajú granule.

Veru, mikrovlnka je spravodlivá - rovnako dobre z nej môže vyjsť večera pre psa aj pre pána. Kde nakoniec jedlo skončí? O tom rozhoduje predsa panička!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.