Choď na obsah Choď na menu
 


Náš lovec dostal túto nedeľu možnosť zabehať si coursingový tréning na lúke za Slovnaftom. Napriek mape, GPS navigácii a popisu cesty sme cestou zablúdili v spleti cestičiek okolo slovnaftskej hrádze, takže napokon sme auto kdesi odparkovali a prešlapali asi 1 km k tréningovej lúke.

Tam už sa zatĺkali kladky do zeme, naťahovalo sa lanko a prípravy na behy vrcholili. Denzel zatiaľ pokukoval po ostatných psoch, že ktorý by sa dal zožrať. Voľba padla na barzoja (vyšší tak o 40cm) a ridžbeka (ťažší tak o 30kg). Len si dlho nevedel vybrať, tak ich len oštekal a zožratie sme odložili...

Určilo sa poradie behu a prvý pes odštartoval. V momente, ako sa návnada pohla, si Denzel spomenul, že podobný zvuk lanka kĺzajúceho sa kladkami počul pred dvoma týždňami v Marcheggu a začal jačať (niečo ako: pusťte ma, ja to stráááášne chcem uloviť). Našťastie, nebol jediný, podobný cirkus spustili aj chrti, vipety, ovčiaci. Majitelia sa ani nepokúšali psov upokojiť, mali dosť starostí, aby svojich vybudených lovcov udržali na vodítkach.

Bežali sme 9. v poradí. Denzel šiel na plné pecky, výborne sledoval zmeny smeru a napokon sa úspešne zakusol do návnady. Po behu lapal po dychu, ale hoci sme sa ho počas vyklusávania snažili odviesť od dráhy čo najďalje, aby sa aj psychicky upokojil, stále sa otáčal za kladkami a do ďalšieho behu s ním nebola reč.

Druhý beh bežal takisto veľmi pekne, trénerka to zhodnotila tak, že by nemal mať žiadne problémy so získaním licencie. Ja som si nie taká istá - behy na licenciu sa behajú v dečkách (a to náš bazilišek akonáhle ho oblečiem do pršiplášťa stojí a chodí ako na drevených nohách) a v náhubkoch (celková dĺžka nosenie náhubku u Denzela je do 1 minúty za celý život...).

Cestou k preďaleko zaparkovanému autu sa Denzel asi 3x vyvalil na trávu, že on nejde, ale napokon sme ho dychčiaceho a s podliatymi krvilačnými očami naložili do prepravky a odviezli domov. Doma sa nažral, napil, dostal homeopatiká proti pretrénovaniu a spolu s nami zaľahol. Do večera bude od neho pokoj. A od manžela tiež :-)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.