Choď na obsah Choď na menu
 


Potom sú tu špeciálne pamlsky pre psov. Videla som adventné kalendáre, ale už pri prvom zámere kúpiť niečo môjmu bobečkovi sa manžel urazil, že jemu nekúpim ani len figúrku Mikuláša a na psovi nešetrím. No, každému podľa zásluh...
 
Vianoce sú dobrou príležitosťou na obnovu obojkov, vodítok, hračiek.
Obojky. Som na trblietka, priznávam. Škoda, že budujem Denzelovi imidž drsňáka s maznavými sklonmi, inak by som mu už kúpila modrý obojoček so Swarowského kryštálmi.
Vodítka. Máme: flexi, kožené, nylonové, rôzne dĺžky. Našťastie, nikto neponúka vodítko vykladané kryštálmi...
Hračky. Obľúbené sú pískajúce. Dočasne. Pískajú prvých 10 minút. Potom je potrebné, aby panička doniesla ďalšie, lebo nás nebaví žužlať neživú umelú hmotu. Investíciu do pískajúcej hračky považujem za vyhodené peniaze, ale niekedy to stojí za to. Pohľad na psa hrdo kráčajúceho po Auparku a v papuli nesúceho kvákajúcu kačku je úžasný.
 
Dobré sú hračky loptičkoidného tvaru. Čím viac ich máte doma, tým vyššia šanca, že sa necháte prehovoriť na hru. Vysvetlím: pracujete doma na počítači. Pes sa chce hrať, ale vy nemáte čas. Pes donesie loptičku a položí ju k vašim nohám. Vyzývavý pohľad: „Hraj sa so mnou!“ Vy nič. Pes donesie loptičku číslo 2. Položí ju k nohám. Prosiaci pohľad: „Aha, už sú tu dve, hraj sa so mnou!“. Vy nič. Pes donesie loptičku 3... nepoznám nikoho, kto by vydržal dlhšie ako po loptičku číslo 5. Ak teda nemáte na svojho psa čas, nekupujte loptičky.
 
Plyšové hračky. Väčšina psov sa s nimi zahrá na patológa – vypitvú celé vnútro a vy pri upratovaní nachádzate chumáče plniva ešte po mesiaci.
 
Iné typy darčekov. Môžeme odkukať od ľudí. Cool darčeky sú mobily (poznám psa, ktorý sa ohromne zahral s paničkiným mobilom a prekusol jej SIMku, kde mala všetky dôležité kontakty). Dobré sú navigácie. Väčšina z nich však má iba  režim automobil, cyklista, chodec. Voľba „PES“ tam nie je.
 
No, ale úplne coooool sú tzv. zážitkové dary: skok padákom, boj o prežitie v Tatrách, rafting. Myslím, že pes by sa potešil, väčšine tých, čo poznám by stačila aj dlhšia prechádzka. Takže: nekupujte drahé dary, ale viac sa venujte svojmu psovi.
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pokojné prežitie Vianočných sviatkov

(Rusty, Lucka a vedúci :), 5. 12. 2008 15:23)

Denzelovi a jeho služobníkom prajeme bohatého Mikuláška a pokojné Vianoce. Do Trenčína na výstavu nejdeme (držíme palce, budete mať v triede Gregoryho Mandylion..), najskôr sa asi uvidíme v Belušských Slatinách o rok v lete.Pre psa najlepší dar niečo na jedenie, alebo nová hračka.Obojky, vodítka a všetko ostatné je skôr potešením pre jeho pánov, psovi je to jedno. Vlaďa, inak,tvoríš úžasné príspevky, vždy mrknem na stránku, čo je nové..

Fakt skvelé nápady

(Kamila+Netty, 5. 12. 2008 10:14)

...stránka ma opäť nesklamala. Netty (na rozdiel od loptičkoidného psa) vytrvalo podstrkuje na hranie tú jednu konkrétne v tej chvíli vybranú a vyvolenú hračku :-) prajeme krásneho Mikuláša