Choď na obsah Choď na menu
 


V nore na nás čakal mladý ročný lišiak, drzosťou a kondíciou rovnajúci sa parsonovi. Hneď pri prvom psovi (jazvečíkovi) ukázal, že dnes to bude krvavý tréning - chňapol psíka tak, že potom ho nešlo dostať späť do nory.

Denzel vyštartoval plný odhodlania a loveckého nadšenia, ale lišiak nie aby sa pratal ďalej do posledného kotla ... tá koťuha striehla na každú Denzelovu chybu, aby ho vytlačila späť. Sekla mu párkrát po ňufáku, až môj bobeček zaskučal a paničke srdce zastalo. Denzel napokon lišiaka zahnal a vyštekával. Vyhnať ho však nedokázal, tá malá ryšavá mrcha po ňom vyrážala a útočila.

Dali sme mu desať minút oddychu, kedy trénovali ostatní psi. Ja som zatiaľ námatkovo kontrolovala počet seknutí na nose, záhryzov na zadných nohách a hlave. Našťastie, do očí sa mu nedostal.

Po oddychu si šiel Denzel utvrdiť, ako sa vyháňa líška z nory. Ale utvrdil sa len v tom, že s mladými lišiakmi nie sú žiadne žarty, schytal ďalšie hryzance a po zahnaní ryšiaka do kotla som ho radšej nechala vybrať, nech v sobotu majú na výstave ešte čo posudzovať... Ten vyzerá...

Dúfam, že na skúškach podobný mladý ryšavý škodlivý drzáň nebude, lebo na I. cenu môžeme zabudnúť.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Odplata

(Ryšavý drzáň, 16. 7. 2009 11:08)

Být psem, tak bych poslal paničku do nory a zabouchnul za ní otvor, aby si vylepšila make-up.