Choď na obsah Choď na menu
 


Výroba prekážok

12. 10. 2008

Cez internet som našla zopár firiem, ktoré ponúkajú na predaj agility prekážky. Od profesionálov (ktorí ich vyrobia presne podľa súťažných pravidiel) až po "domácich kutilov" schopných za drahé peniaze ponúkať plastové pozliepance, ktoré pri trocha fantázie naozaj pripomínajú prekážky. 

Pri mojom skromnom výpočte toho, čo pre tréning potrebujem, skresaného skladovacími možnosťami jednoizbového bytu a názormi manžela na moje výmysly (radšej to nechcite počuť...), som rozsah prekážok zvolila nasledovne: 4x skočka, 1x slalom a 1x tunel. Priemerne by taká výbavička stála (podľa cenníkov zverejnených na internete) vyše 10 tisíc.

Tak som prinútila manžela skočiť do Hornbachu a nakúpiť drevené latky a tyče, šróbiky, spojovacie elká, proste veci potrebné na výrobu vlastných prekážok. Šikovný tatino mi latky narezal, vyrezal, vyvŕtal, našróboval až vznikli 4 krásne skočky. Z 8 krátkych tyčiek ku kvetom bude slalom a tunel sme vyrobili z rozkladacích látkových záhradných košov. Dokopy nás to stálo 2500 Sk (z toho najdrahšie vyšiel tunel - použili sme naň 4 záhradné koše za 200 Sk).

Len čo bude pekné počasie, rozložím si vlastný parkúrik na tráve a nafotím, aby sme sa s Denzelom pochválili, akého máme chápavého manžela, šikovného tatina a aká je panička skvelá :-)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ja a Ay

(Matica, 30. 5. 2016 20:43)

Dobrý deň prajem.
Ja by som Vás tiež poprosila, či by ste mi mohli poslať návod, ako si vyrobiť agility prekážky. Mám doma veeľmi akčnú borderku a chcela by som s ňou začať cvičiť agility, ale prekážky sú straašne drahé. :)
Vopred veľmi ďakujem.
Môj mail: martinaflajsova@gmail.com

Tobi

(Geniálne , 15. 7. 2015 6:29)

Prósím mohli by ste mi poslať návod na vyrobenie prekážok ?? Mám doma veľmi energického kríženca border kólie a chceli by sme spolu začať trénovať mail: rexakn@gmail.com

niesom jediná :)

(Ajak, 19. 3. 2014 17:09)

waw

(Kika, 25. 11. 2011 21:50)

zdravim...vidim, ze nie som jedina, co si chce podomacky vyrobit prekazky :))) ak ste to uz niekomu posielali, mozete to aj mne preposlat prosim? Hlavne tie rozmery vobec neviem, som v agility uplny zaciatocnik a cvicak v okoli nemame ziadny :(
moj e-mail: kikuliak@gmail.com ...dakujem

super

(Kubo, 25. 4. 2011 9:38)

prosim dalo by sa aby te mi poslali navod na vyrobenie prekažok ? mam doma borderku a chceli by sme začat cvičit agility ale prekažky priliš vela stoja
Prosím na email : adriana@henet.sk

Super =D

(Sisa, 28. 11. 2010 16:55)

Prosím ak by sa dalo poslali by ste mi návod ako ste vyrobili tie prekážky? Mám doma borderku a chceli by sme cvičiť agility ale prekážky veľa stoja.
Prosím na e-mail : sisik002@azet.sk

Super nápad

(Katka & Wendy, 24. 5. 2009 10:38)

Jééj .. prosím vás ako ste si podrobne vyrobili prekážky?? môj mail - wendulka@post.sk . Ďakujem za skorú odpoveď prajem pekný deň :o)

Jeeej :o)

(Majka s Gil, 16. 10. 2008 12:21)

Super super, tešíme sa na fotečky a podrobnejší návod ;o) Tiež niečo také plánujem pre Gilinu na zimu - už teraz je to desné s ňou...