Choď na obsah Choď na menu
 


Stihli sme to ešte pred slalomom. Disknúť sa.

15. 8. 2009

Dobrovoľne sa zaraďujem medzi majiteľov psov, ktorí nadávajú na rozhodcu. Tak ako má právo rozhodca na vlastný názor, tak mám aj ja slobodu vyjadriť sa na jeho adresu.

Nebudem komentovať zmenu poradia plemien počas posudzovania. Len okrajovo: buď  sa to má vyznačiť v katalógu alebo na návesti pri kruhu pred posudzovaním alebo to má organizátor vyhlásiť rozhlasom. Tu si rozhodkyňa svojvoľne pomenila poradie, iba preto, že majiteľ Lakeland teriérov to vraj nestíhal v stanovenom poradí. A že ja som si musela pomeniť poradie behov, nestihla som a prezliecť a nachystať psa, to nikoho nezaujímalo...Za iných okolností podám protest, ale ako vieme, každý každého pozná, a už by Denzelko na výstave žiaden titul nikdy nezískal...

Takže zbytočne som vyslala manžela ku kruhu, aby strážil poradie psov, kým ja budem na pretekoch vo vedľajšej hale... Zrazu mi len volá, že bež rýchlo, si na rade.

Už pri vstupe do kruhu som videla, že sa rozhodkyni nepáčim - bola som v športovom - oranžové klubové tričko s nápisom agility, šortky, tenisky, pes zadýchaný od behania. Vedela, som, že táto rozhodkyňa si potrpí na oblečenie a výstavnú drezúru, aj som mala nachystané šaty na prezlečenie, ale kvôli jej rozhodnutiu o zmene poradia som sa prezliecť nestihla.

Spravili sme koliesko, prezrela nás na stolčeku a diktovala: pes väčšieho telového rámca, silná kostra, typická hlava, a také bežné veci čo mávame v zápise vždy. A že výborný bez titulu. Vraj sme sami v triede, nemá ho s kým porovnať. Nechápem, môžem za to, že je sám v triede? Porovnávať ho má k štandardu a nie k iným psom!

Dobre ma to najedovalo. Hoci som pred výstavou hovorila, že tituly v tejto výstavnej sezóne na Slovensku nepotrebujem, tak takýto dôvod na neudelenie ma zamrzel. Veľké sklamanie. Nie zo psa, ten je vždy môj najkrajší a najšikovnejší, ale z rozhodkyne.

Preteky dopadli ako som čakala. 3x disk. Dokonca sme sa stihli disknúť ešte skôr, ako sme sa dopracovali k slalomu. Denzelko bol samé jéééj, toooľko ľudí, jéééj, toooľko psov, jééééj, koberec pod nohami, jéééj, tunelíky, skočky a hurá hopky cupky ako sa mu zachcelo. Diskli sme sa na skočkách - buď ich preskočil z opačnej strany, alebo v inom poradí. Ale inak taká radosť!!! Návštevníci nás skvelo povzbudzovali, zvyšné prekážky (okrem slalomu) a kombinácie sme prebehli veľmi pekne, takže pes aj ja sme odchádzali domov s dobrým pocitom.

Ešteže sme na tie preteky šli, inak by som bola celý zvyšok dňa nasr....á z výstavy, takto sa človek vybúril na parkúre, vytešil sa so psom a pozabával na výkonoch ostatných psíkov. Napr. niektoré nemenované border kólie z jednej oranžovej rodiny :-) by mohli vytvoriť tzv. kamikadze team - búrajú skočky s 80% úspešnosťou. Vestíci sú ideálni na stupňovanie napätia - dojde na koniec slalomu?, preskočí tú skočku?, normálne človek nedýchal a očami posúval psíkov vpred. A aby som neostala nič dlžná svojmu plemenu - parsoni sú zasa skvelí vymýšľači nových trás. Kde ostatní psi nič neriešia a bežia, prti nachádzajú neuveriteľné možnosti na obohatenie inak "nudných" parkúrov.

Tak zajtra pokračujeme.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.