Choď na obsah Choď na menu
 


Slalom na druhýkrát a BOB, oslavujeme!!!

16. 8. 2009

Dnes sme behali rýchlo a celkom dobre. Celkom dobre = pes mal z behania radosť, zábavu a ja dobrý pocit, hoci sme sa v oboch behoch diskli. Prvýkrát som prekombinovala ostré stočenie z kladiny do padacieho tunela - otočila som sa prirýchlo, pes mi ostal mimo dohľadu a celý rozradostený, že panička je trochu zmätená, si vybehol po kladine späť. Disk.

Druhýkrát som ho potrebovala stiahnuť na skočku, čo sa skákala z opačnej strany, spravila som priveľký oblúk a pes prebehol po látke padacieho tunelu - to som ani nevedela, že sa to nesmie. Disk. Je načase si prečítať pravidlá agility, že?

A to nás takmer diskvalifikovali z celej súťaže. Denzel na štarte nevedel obsedieť, len skákať a skákať, tak som ho schladila jednou ľahkou výchovnou po zadku. Vzápätí už ku mne kráčal rozhodca, že čo to robím - mlátiť psa pred ľuďmi, že to je na diskvalifikáciu z celého dňa. Zahanbila som sa, že vyzerám ako hysterka a dávam zlý príklad mierumilovným ľuďom, ktorí určite v živote nezbili ani svojho psíka, ani svoje deti a určite hlboko odsúdili tento môj počin. Budem musieť trénovať škaredé pohľady, ktoré by na parkúre nahradili mlátenie, prípadne mlátiť Denzela niekde v rohu, kde nás nikto neuvidí. Preventívne.

Samozrejme, predošlé riadky boli mierne nadsadené, ale už sa mi osvedčilo radšej dať roztopašnému Denzelkovi jednu malú po zadku, ako mu dohovárať, že si má láskavo sadnúť, keď nevníma a je hotový zo skočiek a tunelov.

Po behoch sme nastúpili do výstavného kruhu. Majúc na pamäti včerajší zážitok z rozhodkyne, ktorá psovi kvôli môjmu športovému oblečeniu nedala titul, nasadila som sukničku a namiesto tenisiek sandále. Denzel chodil aj stál ako sa na správne vychovaného parsona patrí, takže sme získali CAC, CACIB aj Best of Breed (BOB). Ako víťaz plemena sme sa zúčastnili aj záverečných súťaží - FCI III. skupinu posudzovala tá včerajšia pani, čo si pomýlila výstavu psov s módnou prehliadkou, takže som Denzela poslala do kruhu s kamoškou (bola krajšie oblečená). Bolo mi jasné, že (ako vždy) parsonov nevyberú do užšieho výberu, a tak som si v pohode prezrela ostatné teriérske plemená a tešila sa, ako Denzel pekne chodí a stojí. Dostali sme pohár a šli sa domov ochladiť a oddýchnuť (ten štvornohý, dvojnohá musela upratovať čo za celý víkend zanedbala v domácnosti).

Fotky z pretekov nájdete

TU

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

B.O.B.

(Kamila + Netty + holky, 17. 8. 2009 10:59)

... a samozrejme gratulujeme k "bobikovi"...

:-)

(Kamila + Netty + holky, 17. 8. 2009 10:58)

Tak sme radi, ze sa vam pacilo. Boli to fakt pekne preteky...