Choď na obsah Choď na menu
 


Robíme dospelácky slalom

8. 7. 2009

Existuje viacero metód na učenie slalomu. Na internete sa vedú (niekedy až búrlivé) diskusie, či psovi ukazovať cestu pomedzi tyče rukami a pamlskami, či mu pomocou oblúkov cestu jednoducho nalinajkovať alebo či použiť postupne sa zužujúcu sa uličku.

Nie som expert, my sme sa učili pomocou uličky, takže ťažko povedať, či by iná metóda bola lepšia alebo horšia. Ako všade v športe, aj tu sa ráta konečný výsledok a ten je, že pes nabieha do slalomu po správnej strane (prvá tyč po ľavej labke) a bezchybne ho zvládne. Teda, ak sa sústredí a nekuká, že z ktorého vrecka vykukuje loptička alebo či náhodou nejde okolo nejaký krtko.

Vysnívaný deň D dospeláckeho slalomu prišiel v magický dátum 7.7. po niekoľko mesačnom (priznávam, že nie pravidelnom) trénovaní a božskej trpezlivosti. Panička už ani nedúfala, že do 11.7., kedy máme prvé oficiálne preteky a skúšky, by sme mohli slalom zvládnuť. To bolo stále šaškovanie - pes drzo ignoroval poslednú tyč, skákal po trénerke, ktorá mu nechcela dať aportík, cestou v slalome stihol chniapať po lietajúcich chrústoch, čím stratil prehľad, že kde vlastne je, a tak to šlo posledných pár týždňov. Ulička, síce zúžená až na minimum, ale ulička. Pokusy vyskúšať slalom na ozajstnom rovnom pretekárskom dospeláckom zlyhali - pes sa tváril, že rad tyčí tam je akurát na ocikávanie (našťastie to nespravil, hoci na rováši máme označkovanie tunela, skočky, kladiny, dokonca trénerky).

Prvé úspechy máme za sebou, teraz nás čaká trénovanie nábehov, zapojenie slalomu do sledu prekážok a trénovanie opráv slalomu, ak by sa nám nepodaril. Som celkom zvedavá, ako s takouto poslabšou prípravou zvládneme v sobotu tú skúšku, ale čo už.  Aj tak som veľmi povďačná trénerkam, že sa Denzelovi venovali aj mimo tréningov a na pretek môžeme ísť s vyššou pravdepodobnosťou, že slalom prekonáme. Tak držte palce!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.