Choď na obsah Choď na menu
 


Prvé preteky

20. 9. 2008

Normálne preteky agility behajú psíci od 18 mesiacov veku s výkonnostným zošitom. Všetci ostaní (= šteňatá, začiatočníci) sa môžu zúčastňovať iba neoficiálnych pretekov, ktorých je dosť málo. Väčšinou sú na takýchto pretekoch upravené pravidlá - napríklad šteňatá nebehajú ťažšie prekážky - slalom a hojdačku - a je možné ich motivovať pamlskom alebo hračkou. Na tieto preteky sme šli najmä kvôli skúsenostiam - pes bude v inom prostredí, pobeží zložitý sled prekážok, budú tam iní psi ako na domácom cvičáku.

Účasť bola hojná - spolu 94 psov, z toho 15 v kategórii šteniat. Behal sa "open" a "jumping" - ak nie ste doma v agility, tak veľmi stručne: pri open preteku sú na parkúre všetky druhy prekážok (napr. skočky, kladina, áčko, tunely, slalom) a pri jumpingu je to bez zónoviek (prekážky, kde je potrebné, aby psík prebehol vyznačenou zónou - sú to kladina, hojdačka, áčko).

Pred pretekmi som mala 4 druhy obáv:

1. Denzel sa vykašle na prekážky a pôjde zožrať nejakého psa v okolí (najhorší variant)

2. na parkúre zablúdim a neprebehnem prekážky v stanovenom poradí (nič sa nedeje, pobavíme divákov, budeme mať horší čas)

3. pes sa vykadí na parkúre (nič sa nedeje, pobavíme divákov ešte viac, mám so sebou kakacie sáčky)

4. pes začne vyňuchávať a ani neodštartujeme (najväčšia hanba, načo som platila štartovné?)

Nič sa nestalo, super. Akurát sme pri opene aj pri jumpingu museli zopakovať jednu prekážku a inak bol Denzel veľmi šikovný. Skončili sme na peknom 8. mieste v oboch častiach. Treba povedať, že v kategória šteniat bola spoločná pre všetky veľkosti psíkov a pred nami sa umiestnili najmä väčší (a teda rýchlejší) psi. Ak by sme začali špekulovať a eliminovali large psov, tak by to bolo na stupne víťazov. Ale o to vôbec nešlo. Pobavili sme sa spolu s ostatnými agiliťákmi z Isteru, psisko sa vybehalo a vytešilo z prekážok a ja som si do budúcna dala za úlohu kúpiť si teplejšie ponožky a nosiť so sebou jedlo ("řízek a párky z hodonínské kantýny" mi neučarovali).

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

co ti jeste chybi

(milada, 22. 9. 2008 21:27)

behas dostatecne, už ti do vybavy chybi jenom ta uzasna stolicka, skladaci a dokonce s odkladacim prostorem na pohar ("s varenym vinem").......Vim kde ji maji.......
ale radost z pohybu je videt na vsech fotkach, bylo to zimou nebo od radosti........????