Choď na obsah Choď na menu
 


Príďte nás podporiť!

13. 8. 2009

Pôvodne som chcela zvoliť názov "Príďte sa pozrieť, ako sa vydiskujeme pri slalome!" ale bolo by to ťažké podcenenie Denzelových schopností. Ten je totiž schopný vydiskovať sa na akejkoľvek prekážke - a to najmä neriadeným hopkaním sem a tam, čo by sa zhovievavo dalo pomenovať ako agility pre radosť.

Pred dvoma mesiacmi som prihlásila Denzela na výstavu. Pred dvoma týždňami ma trénerka nahovorila na preteky. Pôvodne som nechcela kombinovať výstavu súčasne s agility, stačí mi stres z výstavy - s kým budeme v triede, aký bude rozhodca, akí budú súperi, ako sa Denzel predvedie, čo všetko môže povystrájať. Podobné otázky vyvstávajú aj pri agility - aký bude parkúr, kde všade hrozia pasce, či pes bude pozorný a bude sledovať moje pokyny. Takže dvojnásobnému stresu som sa ako (v podstate) pohodlný človek bránila.

Ale. Je fakt, že pre tento rok nepotrebujem žiadne výstavné úspechy na Slovensku, titulov máme dosť. Je fakt, že skúsenosť na pretekoch vás nenaučí žiadny tréning ani tréner, to musíte zažiť. A je fakt, že ako začiatočník si diskom žiadnu hanbu neurobíme, takže celé preteky môžeme brať ako hru a zábavku pre psa a paničku.

Bolo rozhodnuté. Ide sa aj aj. Ostáva len dúfať, že Denzelko si tieto dve aktivity nepomýli a v kruhu nebude hopkať a na parkúre naopak stáť.

Príďte sa preto pozrieť na výstavu a na preteky a podporte nielen Denzelka, ale aj ostatných psíkov (okrem priamych Denzelových konkurentov), či už pri predvádzaní v kruhoch alebo pri behaní agility.

Preteky začínajú v oba dni o 8.00 a výstava o 9.30. Denzel je v kruhu č. 15 (15.8.) a v kruhu č.16 (16.8.). Agility je umiestnené vo vstupnej výstavnej hale. Tešíme sa a dovidenia!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

podpora na diaľku

(Rustyovci, 13. 8. 2009 16:12)

my podporíme Denzelka a ostatných agiliťákov aspon takto na diaľku, budeme na Vás myslieť, ako sa darí.. a potom nedočkavo čakať na novinky, držíme labky a päste

aj my sa tešíme

(Kamila + Netty + holky, 13. 8. 2009 14:40)

Pevne verím, že Denzel to správne všetko pochopí a vyhodnotí. A ak náhodou nie, tak si panička určite z toho vyberie správne ponaučenie... Navyše agility má byť v prvom rade zábava pre obidvoch a tak stres preč a treba si to poriadne UŽIŤ!! Uvidíme sa na Inchebe :-)