Choď na obsah Choď na menu
 


Náš výlet do Česka. Skochovice.

26. 10. 2009

Tréningy sme mali 3x denne.

Pondelok začal rozdelením do družstiev. Pozitívne bolo, že pre Denzela nebola vyčlenená špeciálna kategória (napr. neposedné a drzé teriéry), ale tréner nás zaradil do skupiny spolu s pokročilými a ostrieľanými pretekármi.

V utorok sa oteplilo o 1 stupeň Celzia na 6 stupňov. Vôbec mi to nevadilo - termoprádlo a rýchly pes majú vysokopozitívny účinok na tvorbu telesného tepla. Naučili sme sa Kečkeho otočku (neviem ako sa to píše, ale je to otočka na rýchlu zmenu smeru, psovod sa vlastne točí proti smeru behu psa) a dostali sme sprda za správanie sa pri štarte - že pes šaškuje a že panička ho drží za chvost.

Približne v stredu ma začal bolieť zadok (niežeby som sedela, práve naopak, ale sú tam nejaké svaly, ktoré sa používajú, keď sa rozbiehate alebo z behu brzdíte). V stredu vykuklo slnko a jeden tréning som odbehala v tričku.

Vo štvrtok mal pes aj panička ešte stále radosť z tréningov. U niektorých psíkov sa začala prejavovať únava. Prišla nás pozrieť sestra a Denzel sa predviedol ako sa patrí - behal ukážkovo a bezchybne.

V piatok sme zažili dva pokusy o zožratie miestnym psom, odniesla si to akurát natrhnutá vetrovka. Denzel sa stále tváril, že ho agility strašne baví. Hoci z koncentrácie trocha vypustil, odbehali sme väčšinu dňa k obojstrannej spokojnosti.

Týždeň ubehol ako voda vo Vltave, bol asi rovnako chladný, ale zato pestrý ako lístie padajúce zo stromov a unášané vodou niekam ku Prahe. Prežili sme ho aktívne aj oddychovo, pes sa vybláznil a vytešil na prekážkach, panička prečítala 2 knižky, dosýtosti sa vyspala a stretla sa s kopou milých ľudí. Bolo nám veľmi fajn. Radi prídeme aj nabudúce.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.