Choď na obsah Choď na menu
 


Agility tábor Skochovice

5. 11. 2008
Prišli sme už v nedeľu podvečer. Príroda nádherná, na izbe sa kúrilo, v dohľade žiaden parson na likvidáciu, čo viac si priať.
Hneď v pondelok na prvom tréningu som zistila, že to čo beháme s Denzelom nie je agility, ale hopkanie cez prekážky značne závislé od nálady psa. Tréner Tonda Grygar to zhrnul jednoduchou vetou: „Vlaďko, ty bys tady měla být nejmíň měsíc.“ Ako čiastočná poľahčujúca okolnosť mi slúži fakt, že my jediní s Denzelom sme tam boli takí, čo trénujú menej ako 2 roky.
 
Tréning bol najmä pre mňa: naučiť sa správne viesť psa a pozerať sa na parkúr ako na dráhu a nie sled prekážok. Tak som sledovala ostatných, počúvala trénera a skúšala s Denzelom rôzne spôsoby prekonávania prekážok. Veru, ak som si myslela, že Denzel vie behať slalom, tak ma Tonda rýchlo vyviedol z omylu. Napríklad som sa chcela pochváliť, akí sme na slalome šikovní, tak som si psa posadila tesne pred prvé tyčky. Hneď som počula: „Co to děláš? Hezky si ho posaď tak 5 – 6 metrů dál a pošli ho do slalomu.“ Samozrejme, že pes nešiel... museli sme začať od začiatku, aby pes vedel, čo je slalom (alebo akákoľvek iná prekážka). Postupne sme zvládli všetky spôsoby ako prejsť cez prekážky – súčasne psovod a pes po oboch stranách, vyslaním psa samého, cúvaním pred psom, na privolanie, spoza prekážky.
 
Každý deň sme mali 2 tréningy. Boli sme rozdelení do skupín podľa výšky a pokročilosti (my sme boli tí hlúpi strední – teda medium začiatočníci). Mimo tréningov sme chodili na vychádzky popri Vltave. Hádajte, ktorý pes sa ako jediný chodil pravidelne kúpať do Vltavy? (poznámka: Vltava ráno  +4 stupne, vzduch +2 stupne) Áno, Denzel. Kupodivu neochorel, zato smrdel.
 
Týždeň rýchlo ubehol aj vďaka nádhernému počasiu a dobrej nálade. Denzel sa postupne zlepšoval a myslím, že aj ja. V piatok sa Grygar vyjadril, že: „Denzel není špatný pes, ale jestli chceš běhat na závodech, tak musíš být důsledná a tvrdá a nebo ho dát kastrovat. Normální pes má pubertu tak 2x za život. Teriéři ji mají pořád.“ No, kastrovať nebudeme, ostáva byť dôsledný a tvrdý...Denzelo, máš sa na čo tešiť! Takýto tábor je vysoko užitočná vec a určite si ju zopakujeme. Tondo, dúfam, že nás zoberieš na tábor aj budúci rok.
 
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.