Choď na obsah Choď na menu
 


Pes na vodítku – pozitíva: majiteľ určuje kam sa pôjde, do akej výšky pes vyskočí na oproti idúcu osobu s nákupnými taškami (obsah mäsa nie je podmienkou), do akej blízkosti pustí psa k inému psovi (dôležité pre stav psieho obyvateľstva: rozmnožovanie alebo naopak zahryznutie nepriateľa).

Vodítko je možné použiť na priviazanie psa pri vybavovaní rôznych záležitostí. Pozor na poštu, lekára a úrady, dlhodobé odloženie psa môže pobúriť ochrancov zvierat.  

Pes na vodítku – negatíva: pes určuje kam sa pôjde (najmä pri väčších plemenách), flexi vodítko je spoľahlivý odlistovač kríkov a menších stromčekov (aj ihličnatých) - stačí, aby sa pes dobre zamotal. Pohroma pre fanatikov navštevujúcich Strom života. Mať psa na vodítku vylučuje možnosť nehlásiť sa k nemu počas kakania (najmä ak nemáte nič na zber bobkov).

Pes na voľno – pozitíva: majiteľ môže telefonovať, čítať noviny, jesť jablko bez rizika, že mu pes prudkým šklbnutím vyrazí predmet (mobil, noviny, jablko) z ruky. Ak je pes dostatočne veľký, tak je obrovskou výhodou mať celý venčiaci priestor pre seba (ostatní sa boja priblížiť).

Pes na voľno – negatíva: selektívna (alebo takzvaná korupčná) poslušnosť – pes počúvne na povel „Ku mne!“ iba vtedy, ak máte pamlsok (a akurát ho nemáte...). Ďalej je tu riziko, že pes dá pred majiteľom prednosť inému lákadlu (háravá fenka, chutné neskúsené mačiatko, zelenkavá kosť z kontajnera).

Hm, to je blbé, porovnávať sa so zahnívajúcou kosťou a prehrať...

Takže ak to zhrniem, asi to vychádza výhodnejšie mať psa na vodítku. Najmä ak si nie ste istý výsledkom toho porovnávania...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

zo života

(Kamila+Netty, 5. 12. 2008 10:16)

...fakt presne vystihnuté...